آشنایی با پیشکسوت ورزشهای رزمی رینگی کشور استاد جهانگیر سلیمانی

شما اینجا هستید://آشنایی با پیشکسوت ورزشهای رزمی رینگی کشور استاد جهانگیر سلیمانی

آشنایی با پیشکسوت ورزشهای رزمی رینگی کشور استاد جهانگیر سلیمانی

1399/7/2 21:07:31

آشنایی با پیشکسوت ورزشهای رزمی رینگی کشور استاد جهانگیر سلیمانی

WhatsApp Image 2020 09 22 at 15.59.44 1 300x225 - آشنایی با پیشکسوت ورزشهای رزمی رینگی کشور استاد جهانگیر سلیمانی

اینجانب ورزش را از سال 1351 از باشگاه تاج (استقلال فعلی) زیر نظر استاد عباس قنبری و داود قاسمی از مربیان پایه شروع کردم که موفق به کسب مدالهای قهرمانی دوم کشور در جام بوکس الکس، انتخابی تیم ملی دهلی، مسابقات جام علی بهری و مسابقات دستکش های زرین شدم و سکوی اول را به خود ندیدم.

به مدت 10 سال بوکس به دست فراموشی سپرده شد و در سال 1358 به ورزش کاراته ذن ریو روی آوردم که زیر نظر مرحوم استاد دکتر مجتبی شیرزاد بودم و بعد از سالیان کوتاه تا سال 1368 به ورزش فول کنتاکت زیر نظر اسطوره بزرگ فول کنتاکت – کاراته استاد محمود شیزری بودم.

در سال 1368 مجدداً بوکس بازگشایی شد و به دستور استاد محمود شیزری به بوکس روی آوردم که مدت 3 الی 4 سال متوالی قهرمان بدون شکست بوکس بودم و فقط در سکوی اول درخشیدم و در مسابقات برون مرزی فقط به مدال نقره بسنده کردم و در مسابقات قهرمانی کشور بدون شکست و پیروزمندانه در سکوی اول قرار گرفتم و مجدداً همراه ورزش بوکس به ورزش فول کنتاکت – کیک بوکسینگ نیز می پرداختم و نیز در ورزش کاراته حضور داشتم و همچنان در همین عرصه حضور دارم.

به مدت 15 سال مربی و سرمربی کیک بوکس و اکو بودم و به عنوان داور منتخب بازیهای داخل سالن آسیایی یکی از بهترین داوران آسیا بودم که تمامی بازیهای فینال را به من واگذار کردند و داوری اش بر عهده اینجانب بود.

ناگفته نماند که در بازیهای آسیایی داخل سالن آسیا با چهار بازیکن و چهار مدال رنگین برای کشور عزیزم جمهوری اسلامی ایران افتخار آفرینی کردیم.

همچنین در این عرصه به عنوان مسئول استعدادیابی و عضو شورای فنی عالی فدراسیون و عضو شواری عالی فنی سبکهای رینگی و فدراسیون کاراته و مسئول شورای پیشکسوتان سبکهای رینگی فعالیت داشتم.

از بهترین افتخارات دورای سرمربیگری ام مسابقات قهرمانی جهان در یونان بود که با هشت مدال رنگین (شش طلا و یک نقره و یک برنز) با سربلندی و افتخار آفرینی به میهن عزیزم بازگشتیم.

همچنین در فستیوال جهانی کیش به همراه مسئولین رده اول وزارتخانه و کمیته ملی المپیک به عنوان سرمربی حضور داشتم که با هنرجویان عالی رتبه مجددا موفق به کسب مدالهای طلا و نقره و برنز شدیم.

و هم اکنون در سن 61 سالگی با داشتن کمربند مشکی دان 7 شیتوریو شیتی کای و دارنده اولین دان 8 کیک بوکسینگ فدراسیون ورزشهای رزمی و دریافت لیسانس افتخاری تربیت بدنی از دانشگاه تهران و رئیس سبک کیک لایت – کیک بوکسینگ و مربی باشگاه اسماعیل نسب، حقم را با داشتن شاگردان و عزیزان قدر دانم از خدا و از جامعه رزمی گرفتم

و با افتخار تا آخرین توان و قطره خونم در خدمت تمامی عزیزان رزمی کار خواهم بود و اگر لایق حضور در این عرصه ورزشی باشم جوانان رزمی کار و بنامی را چه از نظر اخلاق و چه از نظر ورزشی تحویل جامعه عزیزم میدهم و همچنان به فعالیتم ادامه میدهم.